ARTYSTĄ BYĆ czyli śpiewać każdy może

vocalist-marketing

Zapewne wielu z Was zna słowa piosenki Jerzego Stuhra:

„Śpiewać każdy może,
trochę lepiej, lub trochę gorzej….”

Słuchając, a właściwie przypominając sobie o niej, mam wrażenie ponadczasowego przekazu. Dziś, chyba jak nigdy wcześniej artystą można zostać tak łatwo, a właściwie tak łatwo w to uwierzyć. Jakże piękny jest fakt, będący jednocześnie modelem w dzisiejszym stylu edukacji, że każdy z nas jest ważny i mądry.

Uwielbiam nadinterpretacje i wykorzystywanie tego „modelu samouwielbienia” przez ludzi.

Im niższy poziom, tym delikwent bardziej zaczyna się szczycić się przeróżnymi zasługami i „talentami”. A wiec modne są dyplomy w ramkach, zdobyte tytuły naukowe, sławne interpretacje na youtube, niespotykanej klasy zdjęcia, rękodzieło nieartystyczne i tym podobne. Oczywiście, ktoś może powiedzieć wszystko jest pojęciem względnym a interpretacja zależy od samego twórcy. Ale popatrzcie obiektywnie w koło i litości, litości. Nie każdy właściciel aparatu jest profesjonalnym fotografem, nie każdy posiadacz laptopa i uniwersalnych programów twórcą wybitnej klasy dźwięków, nie każda dziewczyna z kokiem modelką, nie każda lalka bez oka arcydziełem…

„Lubię piosenki, różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy.
Teraz będę już szczery
wybrałem drogę kariery,
kariery na estradzie,
na pewno sobie poradzę”

Świat tak nam wciska tą zawyżona wartość i pogląd, że wszyscy jesteśmy obdarzeni talentami na najwyższym poziomie, że aż ciężko w to nie uwierzyć. Zwykłym człowiekiem porostu nie sposobna być. A paradoksalnie im większa „porażka” tym większe aspiracje. Ileż to mamy już , muzyków, magistrów, licencjatów, podyplomowców, itp… nie sposób wręcz ogarnąć.. propaganda sukcesu na miarę amerykańskiego snu ….

Nikt nie chce być zwyczajny, normalny każdy chce coś znaczyć. Nie twierdze, że to źle !!! Podziwiam ambicję i dążenia ludzi do doskonałości, ale proszę jeśli chcecie coś osiągnąć, coś znaczyć musicie się w tym naprawdę zagłębić, poświęcić bez reszty, a jeśli okaże się, że jednak nie macie do tego przekonania, bądź ot porostu to nie ta droga, błagam nie siłujcie się bo staje się to żałosne.

„A ja wiem co jest grane,
dlatego tutaj zostanę,
będę śpiewał piosenki
będą klaskać panienki
będą dawać mi kwiaty
będę teraz bogaty
bo ja się wcale nie chwalę
ja niestety mam talent …”

Wiadomo, nie musimy zawsze zgadzać się z opinią ludzi, ale pewne sytuacje jesteśmy w stanie wyczuć. Pasja, przekonanie, wytrwałość i konsekwencja a w szczególności ciągłe dążenie do zamierzonego celu na pewno w końcu pomogą. Tytuły i sława to uwieńczenie pewnych etapów w życiu, jednak nie są one miarodajnym wyznacznikiem.

Można nie skończyć szkół, kursów a porostu mieć w sobie silna potrzebę samodoskonalenia i tą szczerość z dodatkiem samokrytyki …

 

1+

Users who have LIKED this post:

  • ANTYSCENA

komentarzy

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!